За останні роки людство відкрило нове використання соляних кристалів для поліпшення, і в багатьох випадках - для відновлення свого здоров'я. Так, упродовж останніх 20 років дедалі частіше й частіше в аптеках, супермаркетах, в інтернет-магазинах у всьому світі почали з'являтися унікальні витвори природи - бурі, рожеві, білі, сірі, смугасті й темні соляні світильники (або соляні лампи) на всіляких дерев'яних, кам'яних, та інших підставках. Ці питання вивчали вчені медики. Виявляється, соляний світильник під час нагрівання звичайною електричною лампочкою, що міститься всередині соляного кристала, виділяє негативно заряджені іони - вітаміни повітря - аероіони, які сприятливо впливають на здоров'я людини. У результаті повітря, яким ми дихаємо, стає іонізованим - свіжим, очищеним і цілющим. Його можна порівняти з повітрям після весняної грози або морського шторму.
Використовуйте соляні лампи як допоміжне лікування хронічного бронхіту, алергії, астми, хронічної нежиті та бронхо-легеневих захворювань. Також у багатьох поліпшується сон. Але це ще не все: організм людини захищається від електромагнітного впливу комп'ютерної техніки та різних мікробів.
А якщо торкнутися теми «Соляний світильник і феншуй», або - сприятливий вплив роботи соляного світильника на імунну систему людини, або - полегшення дихання у курців завдяки ефекту від роботи соляної лампи, - то однаково тема не буде розкрита навіть наполовину. Сольова лампа Солотвино - це нерозгадана загадка природи віку з часів Палеозойської ери.
Факт залишається один - зцілює сама природа!
Однак, у результаті ретельних досліджень вченими медиками щодо впливу соляних ламп на організм людини, було встановлено також такий факт. Соляні брили, з яких виготовляють світильники, добувають із солерудників різних родовищ. Склад солі в кожному солеруднику різниться своїм вмістом. Недарма йодована сіль називається так, бо у своєму складі має надлишок йоду, а калійну сіль називають саме калійною, бо основна її складова - хлорид калію КСІ.
У результаті лабораторних досліджень було встановлено, що натрієва сіль NaCl Закарпаття України у своєму складі не містить ні калію в надлишку, ні вапна, ні інших шкідливих елементів, які негативно впливають на здоров'я людини при тривалому нагріванні солі. Ба більше, у складі солі міститься до 99% NaCl - хлориду натрію - головної складової унікальності солі. Таку кількість NaCl містить також сіль Мертвого моря в Ізраїлі.
Соляна лампа проста у використанні. У вимкненому стані її можна протирати вологою ганчіркою або навіть злегка «розпилити» водою за допомогою розпилювача перед увімкненням, що збільшує процес іонізації повітря.
Однак через наявність у світильнику електричної частини необхідно суворо дотримуватися деяких правил.
1. Увімкнений у кімнаті світильник має бути під наглядом і вимикатися, якщо ви на деякий час залишаєте кімнату.
2. Солелампа не повинна перебувати в мокрому стані і в досить вологому приміщенні (щоб уникнути короткого замикання).
3. Під час роботи соляної лампи в перший час після її придбання (1-2 тижні) не можна допускати такого:
- сильного нагрівання соляної брили (достатньо теплого її стану). Якщо склад соляного кристала - чиста брила без пластів породи (на відміну від брили з темними пластами породи, які не перегріваються) сприяє сильному нагріванню, то необхідно:
1) зменшити напругу за допомогою димера - регулятора напруги, що знаходиться на шнурі (фото див. нижче);
2) або поміняти лампочку на менш потужну (з 50 Ватт на 35 Ватт);
- нагрівання димера, що знаходиться на шнурі. Нагрівання димера відбувається через сильний перегрів лампи розжарювання, або через неякісне виготовлення самого регулятора на виробництві.
Отже, щоб позбутися нагрівання регулятора напруги, необхідно:
1) зменшити напругу за допомогою димера;
2) поміняти лампочку на менш потужну (з 50 Ватт на 35 Ватт);
3) замінити шнур із димером на новий.