Ехінацея має корисні властивості, які допомагають у лікуванні різних хвороб. За допомогою ехіноцеї підвищують імунітет. Рослина має противірусні властивості: вона не дає розмножуватися коковим інфекціям, шкідливим бактеріям та вірусам. Єхіноцею використовують при герпесі, грипі, кишкових інфекціях. Цю рослину часто використовують як засіб із протизапальним ефектом. Єхіноцея сприяє загоєнню важких ран, виразок та екзем. Єхіноцея – прекрасний протизастудний засіб, тому її використовують при ангіні, ГРЗ та грипі. До рослини входить велика кількість лікувальних елементів та речовин, особливо важливий з них бетаїн. Саме він перешкоджає появі симптомів інфаркту та інсульту. Використання єхіноцеї для лікування різних хвороб народна медицина рекомендує використовувати рослину старше 2 років. Лікувальні властивості мають квіти, стебла, коріння і листя рослини. Всередину рекомендують приймати ехіноцею при застуді, грипі, зараженні крові або захворюваннях сечового міхура. Крім внутрішнього застосування, ехіноцею часто використовують зовнішньо при лікуванні кропив'янки, опіків, герпесу та інших шкірних захворювань. Єхіноцея використовується при впливі важких металів та фунгіцидів, хворобах печінки та цукровому діабеті.
Препарати виготовлені на основі єхіноцеї, пригнічують стрептококи, що існують в організмі, кишкові палички і вірус грипу. Рослина показала хороші результати в лікуванні простатиту, ревматизму, остеомієліту та захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Примочки на основі відвару єхіноцеї використовують при псоріазі, укусах комах, як протиотруту при укусі змії. Відваром єхіноцеї лікують виразку шлунка.
Вона чудовий протизастудний засіб природного походження. Побічні ефекти при тривалому застосуванні настоянки єхіноцеї трапляються дуже рідко. Як правило, це можуть бути різні алергічні висипання або запаморочення. У разі прийом настойки слід припинити негайно.
Як приймати єхіноцею? Фахівці призначають такий засіб до їди (за 20-30 хвилин) не менше 3 разів на день. Зверніть увагу, що на початку лікування добова доза дорослої людини не повинна перевищувати 40 крапель. У наступні дні дозування можна збільшити до 60 крапель. Дітям старше 12 років можна приймати настоянку, розведену водою у пропорції 1:3, по 5-10 крапель на добу. Тривалість курсу визначається лікарем залежно від конкретних особливостей перебігу захворювання та ступеня його тяжкості.
Як зовнішній засіб екстракт єхіноцеї призначають для загоєння ран та знеболювання. Доза для дорослих становить не більше 8 крапель, для дітей від 3 до 5 крапель залежно від віку. Малюкам можна розводити єхиноцею в невеликій кількості води або чаю. Потрібно мати на увазі, що при хронічній гіпертонії та перезбудженні препарат категорично протипоказаний.