Зелене добриво, кормова і продовольча культура. Відома також під назвами суданська трава, сорочинське просо. Цінується за надзвичайно високу посухостійкість і пристосовність до ґрунтових умов, а також за потужну кореневу систему, яка сприяє поліпшенню структури грунту. Використовується в якості пожнивної культури, а також в змішаних посівах. Найбільш поширені різновиди: трав'яниста сорго, віничне, кормове або цукрове.
Суданський сорго є гібридом двох трав, сорго і суданграсса (суданська трава). Обидва види самостійно використовуються в якості сидератів, але гібрид має пару переваг: стійкість до посухи й морозостійкість.
Має агресивну кореневу систему, яка є аератором грунту. Підкошування зміцнює і розгалуджує корінь суданської трави в 5-8 разів! Товщина стебла досягає 4 см в діаметрі, висота - до 3 метрів. У бур'янів немає шансів проти такого сидерата.
Посів суданського сорго на місце прибраного врожаю є відмінним способом порушити життєвий цикл багатьох хвороб, нематод та інших шкідників.
Переваги сидерата:
• добре витісняє бур'яни за рахунок швидкого зростання;
• на добу може вирости на 7-8 сантиметрів;
• рослина дає укіс до 5-ти разів за літо;
• коріння сягає глибини 2,5 метрів;
• відмінна посухостійкість;
• витримує високі температури до +45 С;
• підвищує дренування грунту;
• закладення сидерата збагачує грунт азотом і гумусом;
• знижує засоленість ґрунтів.
Особливості вирощування та застосування:
• Вирощування: сіяти суданський сорго бажано в теплу вологу землю з нейтральним рН. Оптимальна температура для швидкого росту 18-20 градусів. Любить і добре переносить літню спеку. Глибина загортання насіння до 5 см, як рядами, так і розкидним способом. Витрата насіння 2 кг на сотку. До грунту невимоглива. Пізній посів можна проводити за 2 місяці до перших морозів. Посів за 7 тижнів до заморозків позбавляє від необхідності оранки, морозостійкі сорти будуть вегетувати до стійких морозів.
• Закладення: укоси можна робити з інтервалом в місяць. Перше скошування потрібно провести до формування волоті, коли зелень соковита й легко закладається - при досягненні стеблом висоти до 80 см. На цьому етапі траву можна повністю заорати. Якщо дати суданку пройти весь вегетаційний період, трава задерев'яніє й закрити її буде вкрай складно. В цьому випадку дайте їй перезимувати - коріння повинні перегнити на 80%. Якщо траву підкошувати, то зелену масу можна використовувати для мульчування на інших грядках або закладати в компост. Косити не нижче 15 см. Відзначається, що одне підкошування за сезон є оптимальним для рослини.
Розкладається суданська трава довго, особливо без оранки. Вплив на нематод можливо тільки при заорюванні в грунт свіжої зеленої маси, яка не досягла стадії трубочок. Для позбавлення від дротяників і картопляних нематод краще працює рапс, ніж гібрид сорго-суданграсс. У сорго є свої шкідники, наприклад кукурудзяна попелиця.