Оксизин є комплексною органічною композицією, отриманою способом ферментації патоки із цукрових буряків. Препарат не містить алкоголю, бактерій, шкідливих речовин та ГМО.
У складі Оксизин є спеціальні добавки для прискорення в субстраті. Органічні сполуки розкладаються під впливом препарату, порушується тяжіння забруднень до поверхонь завдяки нейтралізації внутрішніх електростатичних сил. Його інгредієнти мають органічне походження, легко розкладаються. Оксизин не токсичний, не дратує для шкіри, не провокує висипання та опіки, не має горючі матеріали у складі, не є вибухонебезпечним, тому його можна використовувати біля відкритого вогню. До того ж, Оксизин, не виділяючи газів, може зберігатися в приміщеннях, що слабо вентилюються. При використанні згідно з інструкуцією він безпечний для здоров'я.
Застосовується для:
• очищення: технологічного обладнання харчової та переробної промисловості, ємностей, водойм, ґрунту, стічних вод від органічних забруднювачів або нафти, нафтопродуктів; деактивації обладнання АЕС; переробки відходів медицини; миття у місцях громадського користування, миття залізничного транспорту; як препарат для ліквідації плям дизельного палива, бензину та олій на АЗС.
• переробки гною, органічних залишків, послід для отримання органічних добрив у короткий термін;
• переробки відхожих місць для знищення запаху, швидкої переробки фекалій, збільшення глибини переробки фекалій;
• обробки ям з компостом для глибини та прискорення переробки компосту;
• переробки нафтошламу на НПЗ у шламосховищах, у місцях очищення залізничних цистерн;
• очищення каналізаційних відстійників та колекторів;
• очищення тварин шкір від жиру;
• покращення санітарно-гігієнічних умов у сховищах твердих побутових відходів (знищуються гельмінти, зникає запах, прискорюється переробка, збільшується її глибина);
• покращення санітарно-гігієнічного стану (в т.ч. звільнення від запаху) у виробничих цехах молокозаводів, м'ясокомбінатів, харчових фабрик. Зникають комахи, щури, оскільки зникає запах, що їх приманює.
• як аварійний запас на випадок протоки ПММ у портах
- Екологічний розчинник органіки.
Глибина переробки органіки доводиться за допомогою препарату майже гумусу. У літніх температурних умовах через три тижні, замість 2-3 років при природній деструкції, після обробки гній придатний як добриво з більшим відсотком гумусної маси. У її складі насіння рослин (бур'янів) перероблено чи його можливість до проростання втрачено.
Глибина переробки під впливом Оксизину та обсяги переробленого гною значно менші, ніж при природній деструкції. Тобто кількість органіки, яка вивозиться на поле, зменшиться. Для фермера це можливість заощаджувати паливо. Те саме можна сказати після збирання врожаю про залишки рослин. Їм слід повернутися до ґрунту, з якого зібрали врожай.
Слід мульчувати залишки рослин на полях, обробити їх оксизином, прикрити верхнім шаром ґрунту за допомогою дискової борони. Це захистить препарат від неблаготворної дії прямих променів сонця, висихання. Усі бур'янні рослини на садово-городніх ділянках, їх залишки потрібно компостувати, пошарово обробляючи засобом та присипаючи деякою кількістю ґрунту з ділянки. Компост приходить у готовий для внесення до пошти стан за 3 тижні за літніх температур повітря. Перероблений компост потрібно вносити на садову ділянку, отже вона повертається в ту землю, з якої походить!
Щоб переробити 1 тонну компосту, змішавши з добавкою з ґрунту, необхідно всього 10 мл Оксизину, 20-30 мл гною, 50 мл пташиного посліду.
Якщо використовувати Оксизин для переробки посліду, гною, виготовлення компосту та вносити їх у ґрунт, реально зовсім відмовитися від використання мінеральних добрив. Адже такі заходи — компенсація за поживні речовини, що йдуть із поля з урожаєм.
Швидке приготування компосту. На 1 тонну компосту достатньо 10 мл концентрату. Розчин препарату з водою готується перед вживанням. Концентрацію вибирають з огляду на зручність застосування. Співвідношення може бути 1:200 - 1:1000. Компост пошарово (через 15-20 см) укладають, пересипаючи ґрунтом із ділянки. Обробляють компост пошаровим розчином з маленької лійки або садового обприскувача. Вологість середовища, необхідна ефекту — 50%. Нижні шари компосту переробляються у літніх умовах 20-30 діб.
Для позбавлення від неприємного запаху у відхожих місцях. На 1 тонну фекалій потрібно 20 мл препарату. Його потрібно розвести у воді у відсотковому співвідношенні 1:500. Розчин розбризкують по підлозі приміщення за допомогою віника або розпилювача, потім виливають у вигрібну яму. При температурі 20С через 3-5 годин неприємний запах зникне.