Бджола приносить користь людині не тільки все своє життя, а й після смерті. Під час весняної ревізії на пасіці бджолярі збирають тільця померлих бджіл. Їх називають бджолиним підмором. Висушених бджіл без ознак цвілі та хвороб використовують для виготовлення різних препаратів – мазей, настоянок, розпарів, відварів. Справа в тому, що в тілі бджоли міститься багато корисних для людини хімічних елементів, мінералів, вітамінів. Підмор містить корисні речовини з меду, воску, пилку, маточного молочка, що накопичені бджолою протягом життя. Жир бджоли за своїм складом перевершує риб'ячий жир та містить повний комплекс полінасичених жирних кислот. У хітиновому покриві бджоли міститься гепарин – речовина, яка перешкоджає згортанню крові.
Багато хто знає про лікувальні властивості бджолиної отрути та користь бджоловжалення. На жаль, бджоловжалення протипоказане дітям та літнім людям, а також тим, хто страждає на захворювання печінки, нирок, жовчного міхура, підшлункової залози, а також цукровий діабет. Лікування бджолиним підмором може стати альтернативою у цьому випадку.
Лікування бджолиним підмором
Натуральний бджолиний підмор використовується доволі рідко, тому що його вигляд та смак не надто приємні. На основі висушеного бджолиного підмору виготовляють спиртові та водні настоянки, мазі, розпари, відвари. Використовуються препарати з бджолиним підмором як внутрішньо, так і зовнішньо.
Препарати на основі бджолиного підмору застосовуються для очищення кровоносної системи, виведення холестерину з організму, нормалізації артеріального тиску, покращення мікроциркуляції крові.
Гарні результати спостерігаються при використанні препаратів із бджолиним підмором для лікування захворювань судин: варикозного розширення вен, тромбофлебіту, порушення роботи судин головного мозку. Їх також застосовують при вегетативній дисфункції, гіпертонічній хворобі, атеросклерозі.
Препарати з бджолиним підмором зміцнюють серцевий м'яз та покращують роботу серця.
Бджолиний підмор також використовується при захворюваннях нирок, енурезі, для очищення та детоксикації організму.
При захворюваннях м'язів, суглобів, шкіри, ясен, зубів, а також ревматичних захворюваннях (артрозі, остеохондрозі, артриті, подагрі) рекомендується поєднувати внутрішнє та зовнішнє застосування бджолиного підмору.
Препарати з бджолиним підмором здавна використовувалися в народній медицині для лікування чоловічих захворювань: імпотенції, простатиту, аденоми простати, для відновлення сексуальної активності.
Бджолиний підмор застосовується для відновлення функцій щитовидної залози, при реабілітації після хіміо- та променевої терапії, імунодефіциті, проблемах з пам'яттю, слухом, зором.
Препарати з бджолиним підмором добре поєднуються з іншими продуктами бджільництва: пергою, пилком, маточним молочком, трутневим гомогенатом, медом. При цьому, комплексне застосування посилює дію продуктів.
Протипоказання:
• індивідуальна нестерпність до компонентів продукту;
• не рекомендується лікувати препаратами на основі бджолиного підмору дітей до 2-х років;
• не рекомендується вживати вагітним та жінкам, що годують грудьми.