Фацелія

Фацелія вважається ідеальною рослиною для городників. Дуже швидко росте, утворюючи велику зелену масу. Ніжне листя фацелії швидко розкладається і служить добрим азотним добривом. Невибаглива, вирощується в найрізноманітніших умовах, на бідних піщаних та кам'янистих ґрунтах. Фацелія – добрий медонос. Якщо сіяти її з весни до початку липня, вона цвістиме все літо та осінь. Зацвітає через 6 тижнів після посіву.

Зелене добрива. Після розкладання у ґрунті біомаса фацелії стає легкозасвоюваним добривом, а ґрунт поповнюється органікою та гумусом. За 40-45 днів набирає 200-300кг зеленої маси на сотку, що рівноцінно внесенню туди 300кг гною. За літо можна отримати 3-4 сівозміни. Така скоростиглість дозволяє в будь-який час сезону, особливо після збирання врожаю, без внесення гною зробити з важких грунтів високоякісну ділянку, після чого можна 2-3 роки одержувати високі врожаї навіть без добрив.

Грунтоутворювальні та ґрунтозахисні якості. Фацелія не тільки збагачує ґрунт органікою та легкозасвоюваними мінеральними сполуками та мікроелементами, але чудово розпушує, структурує землю. Важкі, глинисті ґрунти перетворює на легкі, сипкі, насичені повітрям, що значно покращує ріст та дозрівання плодів, овочів, ягід, картоплі. Покриваючи ґрунт взимку, захищає від глибокого промерзання, затримує сніг, сприяючи накопиченню вологи. Захищає від посух, водної та вітрової ерозії. 

Фітосанітарні якості. Фацелія є природним оздоровцем ґрунтів та навколишнього середовища. Забезпечує швидке змикання травостою та пригнічує бур'яни. Подолає такі бур'яни як мокриця та інші однорічні шляхом зміни кислотності грунтів від кислої до нейтральної.

Запобігає появі вірусних (фітофторів), грибкових (кореневі гнилі та інше) захворювань. Якщо посіяти фацелію в суміші з бобами - різко знижується чисельність брухуса (горохової зернівки), попелиці, бульбочкових довгоносиків та інших паразитів. Її нектар приваблює багатьох ентомофагів (хижих комах), які знищують плодожорок, листовійок, яблуневого квіткоїда та інших шкідників. Від сусідства з фацелією гине сарана, ґрунтові нематоди, що вражають картоплю та коренеплоди, зникає дротяник. 

Кормова культура. Фацелія - ​​чудова кормова культура для свійських тварин, своїми поживними якостями перевершує вико-овсяні та інші суміші. Тварини значно менше хворіють та швидше набирають вагу.

Медоносна культура. Хороший медонос та пилконос, що сприяє кращому запиленню та зав'язуванню плодів. Своїми блакитними квітками вона приваблює бджіл, забезпечуючи 250-300кг меду з гектара, а особливо сприятливих умовах - до 1 тонни. Для порівняння: гречка дає з гектара 50-70 кг, гірчиця біла –100 кг меду. Бджоли "пасуться" на фацелії та в немедозбірні періоди - від ранньої весни до глибокої осені, з раннього ранку до вечора.

Вирощування. Фацелія може бути попередником будь-якої овочевої культури. Здатна рости в зонах ризикованого землеробства і давати добрий урожай від снігу до снігу, від березня-квітня до жовтня. Її можна висівати під зиму, рано навесні, восени після збирання врожаю навіть пізніх культур. Завдяки короткому періоду вегетації можна висівати 3-4 рази на сезон. Широко використовується як пожнивна культура. Добре вирощувати в суміші з кормовими культурами, що швидко ростуть. У чистому вигляді фацелію зазвичай дає менший вихід поживних речовин, ніж у суміші з бобовими. Розсаду томатів, капусти, огірків можна висаджувати під покрив фацелії. Розсада чудово приживається і обганяє в зростанні та розвитку таку ж розсаду, що росте на голих грядках. Добре використовується як мульча у міжряддях картоплі. При заморозках відмирає, самосіву у наступній культурі не відбувається.

Ґрунти. Невибаглива, росте на кам'янистих та супіщаних ґрунтах.

Вологість. Посухостійка.

Температура. Холодостійка. Витримує похолодання -9°С.

Освітленість. Тіньовитривала, добре росте під кронами дерев.

Посів. Хороші результати дає посів фацелії з липня до серпня. Ширина міжрядь 10-15 см, глибина 1-2 см. Норма висіву 120 г на сотку.

Написати огляд

Зверніть увагу: HTML не перекладено!
    Поганий           Хороший

Фацелія

  • Артикул: rasteniya-1
  • Наявність: В наличии
  • 160.00 грн.